1
123

Klasik Salon Dekorasyonu

11

 

Ev dekorasyonu günümüz koşullarında estetiksel ve kullanışlılık açısından büyük önem arz etmektedir. Dekorasyon işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştiği takdirde hem evdeki kullanım alanı büyük ölçüde artar hem de görünüm olarak güzel bir izlenimi de beraberinde getirir. Evlerin her bölümü için ayrı tipte dekorasyonlar uygulanabilmektedir. Bu yazımızda sizler için salon bölümü ile ilgili olanlardan bahsedeceğiz. Aşağıdaki yazımızda klasik salon dekorasyonu hakkında bilgileri sizler için paylaştık.

Altın işlemeli detaylar

klasik Beyaz Salon Dekorasyonu

Eğer sizler de evinizde klasik salon dekorasyonu izlenimi uyandırmak istiyorsanız mobilyalarınız için öncelikli tercihiniz ahşap ve altın işlemeli desenlere sahip takımlardan oluşmalı. Eskinin modern halini kolayca ortaya çıkarabileceğiniz bu tasarım sayesinde sizler de istediğiniz görünümü kolayca elde edebilirsiniz.

13

Işıklandırma büyük önem taşımakta

klasik Salon dekorasyonu önerileri

Klasik bir salonda spot, florasan, tekli ampul ve led aydınlatmalar salonunuzdaki havayı absorbe edecektir. Eğer gösterişli bir salon taraftarıysanız ışıklandırmanızı ihtişamlı avizeler aracılığı ile sağlamanızı tavsiye ederiz.

Tablo ve Sehpaların Rolü

Geniş bir salona sahipseniz, salonunuzu klasikleştirmenin etkili yöntemlerinden birisi de kullanacağınız tablo ve sehpalara bağlıdır. Eskiyi anımsatan ve gösterişli tablolar salonunuzdaki tarihi havayı canlı tutacaktır. Salonunuzun ortasında konumlandıracağınız kısa bacaklı bir sehpa ise ortada oluşabilecek olan boş ve rahatsız edici görüntünün önüne kolaylıkla geçebilecektir.

Tavsiyelerimizi dikkate almanız durumunda hayalinizdeki klasik salon modelini yüksek ihtimalle canlandırmanız işten bile değil.

15

Bir önceki yazımız olan Beyaz Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1234

Check Also

İskandinav Tarzda Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olurken dekorasyon konusunda da en çok dikkat edilen bölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12