1
123

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

11

 

                Ev dekorasyonunun belki de en zor kısmı olan mutfak dekorasyonu, ev hanımlarını bir hayli korkutuyor. Fakat şunu itiraf etmeliyiz ki birazdan vereceğimiz birbirinden kıymetli mutfak dekorasyon fikirleri ile zorlanmadan, kolaylıkla hayallerinizdeki mutfağa kavuşabileceksiniz. Yazımızda duvar zemini, mutfak dolapları, tezgah ve mutfak mobilyasından bahsedeceğiz.

Mutfağınızdaki Ahenk

KÜÇÜK Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır

13

                Bir dekorasyonun başarılı olabilmesi için bittiğinde göze hitap etmesi, renk uyumu ile gözü doyurması, genişliği ve ferahlığı ile insanları rahatlatmalıdır. Öncelikle işe duvar rengi ile başlamalısınız. Mutfağınız küçük ise açık renkler, büyük ise kapalı renkler kullanmakta fayda var. Mutfak dolaplarına gelince; duvarda kullanılan renge uyumlu ve birbirine zıt olmayan renkler tercih edilmelidir. Elbette dolabın rengi kadar modeli de önemli. Modern dolaplar kullanmak istiyorsanız çizilmez ve leke tutmaz lake dolaplar bir hayli popüler. Mutfak mobilyası dediğimiz ise son yıllarda  birçok ev hanımı tarafından tercih edilen köşe takımlarıdır. Bu takımlarda mutfağın genel ahengini bozmamalıdır. Tezgah bir mutfakta göze çarpan ögelerden biridir. Göze hitap etmesinin yanı sıra bayanlar için kullanışlı olması zorunluluğu gibi bir durum da mevcuttur. Yapmanız gereken tek şey seçeceğiniz tezgahın özelliklerini iyi bilmek ve buna göre tercih yapmaktır.

yeni Mutfak Dizaynı

Hayallerinizdeki Mutfağı Yaşayın

                Dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı mutfak dekorasyon fikirleri olarak sizlere sunduk. Fakat unutmadan hatırlatalım. En güzel dekorasyon, bittiğinde hayallerinizdeki mutfağı yansıtan dekorasyondur. Bu sebeple dekorasyonunuzu ne istediğinizi iyi bilerek, renk uyumu ve modernliği göz ardı etmeden yapmalısınız.

15

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1234

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

11 Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12