ALAS
1
123

Kırmızı Mutfak Dolapları

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Cesaret ve şehvet rengi olarak bilinen kırmızı artık mutfağa da girmiş durumda. Genellikle siyah ve beyazla harmanlanarak kullanıldığı gibi tek renk olarak da kullanılabiliyor. Daha enerjik bir mutfağa sahip olmak isteyenler için tercih sebebi haline gelmiş durumda. En çok da mutfak dolaplarında kullanılan kırmızı alıcıyı cezbediyor.

Nasıl Kullanılıyor?

Asi bir renk olan kırmızıyla, biraz sakinlik katmak amacıyla beyaz, ekru ya da krem tonları kullanılabiliyor. Eşit miktarda kırmızı ve beyaz kullanılabilirken, kırmızı ağırlıklı ama beyaz detaylı ya da beyaz ağırlıklı ama kırmızı detaylı dolaplarla karşılaşmak da mümkün. Eğer kırmızı ağırlıklı bir mutfaktan söz ediliyorsa fayansların açık renk olması öneriliyor. Ayrıca kırmızının yanında siyahı kullanmak da mümkün. Genellikle kırmızı dolapların kullanıldığı bir mutfakta, duvarların siyah kağıtlarla süslenmiş olması ya da siyah ayrıntılar barındırması öneriliyor.

Dekorasyonda Kırmızı

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Kırmızı mutfak dolapları parlak bir yüzeye sahip olabilirken, daha mat ve eskitme modellerini bulmak da mümkün. Mutfağına mistik bir hava katmak isteyenler için daha İngiliz tarzı mutfak modelleri tasarlanıyor veya ahşap görünümlü avizeler, eskitme mobilyalar, geometrik masalar yardımıyla aynı hava verilebiliyor. Hatta düz renkten hoşlanmayanlar da düşünülerek, desenli ya da üç boyutlu görsellerle desteklenmiş kırmızı dolaplar üretiliyor. Bu tarz dolaplarda; kelebek ve çiçek desenlerini yanında, oval ya da kare şekillerle sık sık karşılaşmak mümkün. Keskin hatlardan sıkılanlar için oval ya da geometrik şekilde üretilmiş olanları pazara sunuluyor. Bazı firmalar mutfak konusunda hassas müşterilerinin kendi dizaynını yapmasına da olanak sağlamakta.

Duvar kağıtları, perde ya da halılarla dekorasyon güçlendirilebiliyor ancak kırmızıyı fazla kullanmak iyi bir aydınlatma gerektirebilir. Kırmızı yoğunluklu bir mutfağa loş bir aydınlatılma yapılması göz yoracaktır. Kullanılacak avizelerin açık renk olması daha enerjik

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Perdesi Nasıl Seçilir? başlıklı makalemizde mutfak perdesi, perde ve perde seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Your ads will be inserted here byEasy Plugin for AdSense.Please go to the plugin admin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12