ALAS
1
123

Merinos Halı Modelleri

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Evlerin ve ofis tarzı mekânların vazgeçilmezi ve olmazsa olmazı halılar, bulunduğu ortama hem samimiyet, sıcaklık hem de renk katarlar. Boş zeminleri doldurmanın dışında dekoratif olarak ortamın ahengini de destekleyen halılar özellikle Türk kültürünün vazgeçilmez öğelerinden biri halindedir. Bu sebepten dolayıdır ki, halıcılık sektöründe dünyanın önde gelen birçok büyük firması da bu topraklar üzerinden çıkmıştır. Renk, desen, kalite ve yenilikçi tasarımları ile Merinos halı modelleri dünyanın dört bir yanında tercih edilen kalitede halılar üretir. Halıya verdiği değer ve sektörde halı üzerine getirdiği yenilikçi yaklaşımlar ile önder bir firma haline gelen Merinos, hem kendi tasarımlarını hem de Türk’lerin binlerce yıllık tarihlerinin hikâyelerini üretmiş olduğu halılara işliyor.

Merinos Halının Ürettiği Koleksiyonlar

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Merinos halı modelleri içinde klasik, efes, efsun, harmony, serena, resital, toprapı, veronica ismiyle üretilen ve daha fazlasına sahip olan otuz farklı halı tasarım segmenti mevcut. Bu koleksiyon modelleri kimi zaman yenilikçi çizgiler ve renkler taşırken kimi zamanda etnik öğelere misafirlik ediyor. Özellikle Hereke isimli koleksiyon sınıfının sahip olduğu model çeşitliliği, halının çini işler gibi işlenmesinden, üzerinde yüzlerce çeşit detaya ve modele sahip olmasını sağlıyor. Anadolu’nun en eski halıcılık figürlerinin kullanıldığı Hereke halıları bir kültür hazinesi değerinde. Yine Palet isimli halı koleksiyonu, halıları bir ressamın elinden çıkmışçasına rengârenk tuvallere dönüştürüyor. Merinos’ ta her zevke uygun bir halı mevcut bulunuyor.

Halı Temizliği ve Bakımı

Halılar haftada en az iki kere iyi bir elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir. Kirlenen halılar kesinlikle yıkanmamalıdır. Bu işlem halının renk ve tüy kalitesine zarar verir. Bunun yerine kaliteli bir halı şampuanının köpüğü kullanılarak hafif nemli bir bez ile silinmelidir ve halılar bu işlemden sonra asla nemli bırakılmamalıdır. Direkt güneş almayan bir yerde kurumaya bırakılmalıdır.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir önceki yazımız olan 2017 Saray Halı Modelleri başlıklı makalemizde halı, saray halı ve saray halı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

Çocuk Odası Perde Modelleri

Your ads will be inserted here byEasy Plugin for AdSense.Please go to the plugin admin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12