ALAS
1
123

Okuma Köşesi İçin Dekorasyon Fikirleri

11

Kitap okumanın önemini anaokulundan itibaren bizlere ve bilinç altımıza mesajlar vererek anlatmaya çalışır herkes. Aslında kitap bizleri çok farklı dünyalara sürükleyen bir unsurdur. Hem hayal dünyamız üzerinde etkisi vardır hem de olaylara farklı açılardan bakmamızı sağlar. Bunların dışında da kitap okumak farklı kültürleri tanımamıza da yardımcı olur. Kitapsız bir hayat düşünülemez. Kitapsız bir hayat düşünülemediği gibi kitapsız ve kitaplıksız bir ev de düşünülemez. Evinizin genişliği her ne durumda olursa olsun kitaplarınız ve kendiniz için mutlaka zaman ayırmalısınız.

13

Kitaba karşı düşüneceğiniz her zıt yargı tamamen bahanedir aslında. Kitap sizleri dinlendirir anlık da olsa hayatın karmaşasından çeker alır. Bunun için bu anları değerlendirmek istediğinizde evinizde kendinize ait bir okuma köşesi yapmanız gerekebilir. Eviniz küçük ise bunu salonunuzun bir köşesinde bir koltuk halinde dekore edebilirsiniz. Hatta çoğunuz görsel ürünlerde görmüş olabilir. Koltuk ve koltuğun yan ve alt tabanları kitap raflarından ve kitaplardan oluşuyor. Koltuk hem çekyat hem berjer halinde kullanılabiliyor. Siz de salonunuzun şekline göre böyle bir ürün tasarlayabilirsiniz. Salonunuzun küçük bir köşesine hem farklı bir hava hemde farklı bir görüş katar. Evde tek olduğunuzda kullanım amacına gayet uygun olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında küçük bir masa ve sandalye bile bazen okuma köşesi oluşturmanız için yeterli hale gelebilir. Bu söylediğimiz dekorasyon fikirleri bizim fikrimiz olduğu kadar sizlerin de hayal dünyasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. İyi günler dileriz.

15

Bir önceki yazımız olan Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1234

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

11 Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12