ALAS
1
123

Dekorasyonda Son Yenilikler

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Dekorasyon, tarihten günümüze, insanoğlunun en çok önemsediği konulardan biri olmuştur ve günümüze kadar da bu önemini korumuştur. Aslında deorasyon fikrinin ilk ortaya çıkışının nedenlerine bakıldığında öncelikle, yaşanılan alanı daha rahat bir hale getirmek ve insanın kendini daha iyi hissedilmesini sağlamak istemesiyle oluşmuştur.

 

İnsanoğlu hemen hemen tüm tarih boyu bu düşüncesini hayata geçirerek, dekorasyonun ilk adımlarını sağlam bir şekilde atmış ve bunu sürekli gelişerek ve geliştirerek bu duruma katkı sağlamıştır.

mutfak-dekorasyon-5-2

 

Dekorasyon kavramının kendi doğasından da kaynaklı ve durağan bir özelliği olmamasından dolayı dekorasyon sürekli değişim ve gelişim gösteren bir kavramdır. Farklı birçok konseptin evlerimizin, işyerlerimizin canlı veya cansız, renkli veya renksiz göstermesinde çok etkisi vardır.

 

İnsanların içindeki değişim duygusu, evlerin, işyerlerinin düzenin değiştirme isteği, arzular ve heyecanlar bu dekorasyonları değiştirme isteğiyle dekorasyon sektöründe sürekli yenilenme ve değişime yol açmaktadır. Tasarımlarıyla ve yenilikleriyle sektöre yön veren firmalar ve iç mimarlar günden güne bu sektörün gelişimine katkıda bulunmaktadırlar. Çünkü bilirler ki yeni tasarımlar, yeni duygular ve yeni insanlar demektir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

Tasarım dünyasının ve iç mimarların değişik modellerin ve tasarımların dışında önem verdikleri bir başka konu da renklerdir. Renklerin insan hayatında ki önemini de göz önüne alan tasarımcı ve iç mimarlar buna uygun ve insanların ruhlarına hitap edecek uygulamalarda bulunurlar.

ev-dekorasyon-örnekleri

Yukarıda bahsedilen değişim içinde, günümüzde karşımıza farklı parçaların birleştirilmesi ve farklı düşünceler ile ortaya çıkmaktadır. Konu ile ilgili televizyon programları, kataloglar, firmaların reklamları insanların bu değişime ilgisini arttırmakta günümüzde güncelliğini korumasını sağlamaktadır.

 

İnsanlar evlerinde kitaplıktan tutun da, duvar kağıtlarından, banyolarında ki dolaplarından yerdeki paspaslarına kadar herşeyin değişimine ihtiyaç duyabilirler. Dekorasyonda son yenilikler, değişikliklerle ilgisi olsun ya da olmasın bu değişikliği bütçesi imkanın da gerçekleştirecek olan tüketiciler bunun için kendilerini sorumlu tutabilirler ve bütçelerinin bir kısmını sürekli sırf bu iş için ayırırlar.

 

Sürekli değişim gösteren dekorasyon dünyası, günümüzde çok farklı obje ve konseptlerle karşımıza çıkmasına rağmen gelecek düşünüldüğünde insanoğlunun yaratıcı dünyası ve fikirleriyle şuan için tespiti çok zor yeniliklere yol açacak gibi durmaktadır.

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1234

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Your ads will be inserted here byEasy Plugin for AdSense.Please go to the plugin admin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12