ALAS
1
123

Dekorasyonda Parke Seçimi

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Evinizin dekorasyonu için seçtiğiniz tarzı belirleyen ve etkileyen pek çok obje mobilya mevcuttur. Seçimlerinizin doğru olabilmesi için hem tarzınızı yansıtabilmeli hem de en önemlisi bir birbiriyle uyum sağlayabilmelidir. Evinizde her şey uyumluyken kullanılan sıra dışı bir parça halı, perde, mobilya vb. bir seçin görüntünün bütünlüğünü seçmeye yetecektir. Bu sebeple dekorasyonda parke seçimi de hem görsel olarak hem de temizlik ve kullanışlılık açısından önemli bir detaydır.

Parke Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Parke seçiminde en önemli nokta rengi ve desenidir. Parkeler tek renk sade olabileceği gibi içinde dalga görüntüsü veren desenli gibi duran modelleri de vardır. Evinizi döşediğiniz renkler çok koyu ise parke açık renk seçilmeliyken eviniz çok açık renk tonlarına hâkimse parkeyi biraz daha koyu seçmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra parke odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre de seçim yapılması gereken bir konudur. Örneğin eviniz çok küçükse odaları daha aydınlık ve geniş göstermek için muhakkak tek seçeneğiniz açık renk parkeler olmalıdır.

Parkelerin Temizliği

Parkeler koyu renklerde daha lekeli ve tozlu görüntü verebilir. Parkenin kalitesinden temizliğinin kolay olması da etkilenebiliyor iken açık renklerde lekeler ve tozlar daha iyi gözükeceği için temizliği de parkenin yapısı bozmayacak temizlik malzemeleriyle daha kolay hale gelmektedir. Eviniz ne kadar geniş ve ne kadar kaliteli bir malzeme arıyorsanız katlanacağınız maliyette bir o kadar artacaktır. Sudan çabucak etkilenmeyen, yapısı hemen bozulmayan ve kullandıktan bir süre sonra kalkıp aralarında boşluklara ve rahatsız edici gıcırtı sesleriyle karşılaşmak istemiyorsanız eğer sizi memnun edecek kaliteli malzemeyi ve ona uygun fiyatları tercih etmeniz, sonrasında yaşayacağınız sorunları en aza indirgemek açısından önemlidir. Evinizin ve temizliğin en hassas olduğu parkeler için doğru seçimlerle doğru kararlar vermeniz en doğrusu olacaktır.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir önceki yazımız olan Tekzen Modern Halı Modelleri başlıklı makalemizde modern halı modelleri, tekzen ve tekzen modern halı hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Your ads will be inserted here byEasy Plugin for AdSense.Please go to the plugin admin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12