ALAS
1
123

Dekorasyonda Gri Tonları

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Ev, bahçe, balkon ve birçok mekânda dekorasyon yapımı çok önem arz etmektedir. Görselliğin ön plandan olduğu günümüzde artık yaşam alanları aynı zamanda birer sanat eserine dönüşmeyi de beklemektedir. Dekorasyonda dikkat edilecek birçok şey vardır. Renk uyumu, renk tonlaması, eşya yerleştirilmesi, dekorasyonda seçilecek eşyaların hangi tipte olduğu, ışıklandırma ve bunlarla birlikte 10’larca konuya güzel bir dekorasyon işi çıkarmak için çok dikkat edilmelidir. Bu konuların içinde en dikkat edilmesi gerekilen şeylerin başında renk seçimi gelmektedir. Günümüzde 2 çeşit renk seçimi baskındır. Biri modern dizaynın renkleri iken diğeri ise eski dizaynın renkleridir.

Renk Seçimi

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Renk seçiminde en önemli konu dekorasyonun hangi modaya uygun olup olmayacağıdır. Modern bir dizayn için en çok seçilen renk gridir. Gri tonlar dekorasyonunda modern bir görünüm yakalamak isteyen kişilerin en sık tercih ettiği renklerdendir. Gri tonları daha çok gençlerin tercih ettiği günümüzde, modern bir dekorasyon görünümü yakalamak için gri ton tercihi en doğrusu olacaktır. Gri hem koyu hem de açıktır. Fakat dekorasyonda gri kullanımı ortanın karanlıklaştırılmasını sağlayacaktır. Örneğim gri tonla boyanmış bir oda karalık bir görünüm alacaktır. Bu yüzden dekorasyonda gri tonlama yapılacaksa diğer bir dikkat edilmesi gereken mesele de dekorasyonda kullanılacak ışıklandırma sistemleridir.

Gri Tonlarda Işıklandırma

Dekorasyonunuzu gri tonlarda yapacak iseniz ışıklandırma çok önemlidir. Birinci dikkat edilecek şey gri tonlu odalarda renkli LED ışık kullanılamayacağıdır. İkincisi ise ışık kaynakları çok sayıda fakat birim başına zayıf güçte lamba olması gereklidir. Modern bir yapı sağlayacağı için gri dekorasyonda buz mavisi ışık veren lambalar kullanılmalıdır. Kesinlikle mum tarzda lamba kullanılmamalıdır. Bunun yerine lambaların daha çok yeni ürünler olan prizma şekilli lambalardan tercih edilmelidir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir önceki yazımız olan Mavi Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizde Dekorasyon, renk ve turkuaz hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Your ads will be inserted here byEasy Plugin for AdSense.Please go to the plugin admin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12