ALAS
1
123

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

11

Minik bebeğinizin odası adeta bir prenses odasını çağrıştırmalı demi sizce de? Bebeğin beşiği, dolabı, odanın duvarları, halısı, aydınlatmaları ve daha neleri. Hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden tatlı olmalı değil mi? Evin minik prensesi olacak sonuçta o yüzden de her şey prensese layık hazırlanmalı. 
Yalnız öncelikle estetik zevklere önem vermek minik prensesinize yapacağınız en büyük hata olur. Önceliği her zaman onun sağlığından ve rahatından yana kullanmalısınız. 
Alerjen etkenlerin bulunmadığı, tüylü olmayan, hijyenik kumaşlardan oluşan bebek beşikleri, örtüleri tercih edilmeli ve kesici, sivri parçaların bulunmamasına dikkat edilmelidir.

13

Beşiklerin üzerine asılan oyuncukların oluşturabileceği tehlikelerin ortadan kaldırılmasının gerektiği gibi eğer yüksek ses çıkaran varsa da bu oyuncakların bebeğin yatağından uzaklaştırılması gereklidir. 
O kadar bahsettik prenses odası gibi olmalı diye. Bunları dedikten sonra göz önünde canlanıyor bence gerisi zaten. Pembe tonlarında bir beşik düşünün, üstünde tülleri 
olan, çiçeklerle süslenmiş bir beşik. Odanın duvarları da toz pembe duvar kağıtlarıyla kaplı olsun ki ne çok koyu bir renk olup bunaltsın ne de çok açık renk olup sade 
kalsın. Perdeler pudranın tatlılığıyla odadaki bütünlüğü sağlarken, küçük kelebek desenleri de canlılık katarak daha şirin bir görüntü oluşturabiliriz. 
Bebeğiyle odasında ilgilenecek olan anne için de rahat küçük bir koltuk dekorun bir parçası olmalı ve bebeğini oynatabileceği, ona minik hareketler yaptırabileceği yumuşak zeminden oluşan bir parça eklenmeli.

15

Bir önceki yazımız olan Araba Desenli Çocuk Odası Halı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1234

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

11 Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12