ALAS
1
123

2017 Aydınlatma Fikirleri

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Doğru aydınlatma hem yaşam alanlarını güzelleştirir hem de kullanılacak malzemenin kalitesi ve enerji tasarrufu gibi ölçütleri dünyaya daha iyi davranılmasını sağlar. Evlerde, iş yerlerinde, bina dış cephe aydınlatmalarında kullanılan birbirinden farklı aydınlatma armatürleri ve aydınlatma sistemleri ile içinde yaşanılan çevreye olduğundan çok daha farklı bir hava katılabilir. Ayrıca insan sağlığı açısından da büyük önem taşıyan uygun aydınlatma şekli ve rengi bir ölçüde insan ruhunu da olumlu yönde etkilemektedir. Son dönemin en çok kullanılan aydınlatma yöntemlerinden biri de LED ışığı ile aydınlatmadır. Normal akkor flamanlı ampullere göre çok daha az enerji harcayan LED aydınlatma armatürleri, aydınlatılan ortamlarda sıcak ve beyaz renkte bir ortam yaratılmasını sağlar. 2017 aydınlatma fikirleri içinde LED ampuller artık her çeşit aydınlatma dekorasyonu ile kullanılabilir hale geldi. Avize, abajur, spot gibi aydınlatma araçlarına uyumluluk sağlayan bu ampuller ile yaşam alanlarında büyük elektrik tasarrufu sağlanabiliyor.

Aydınlatmada Neden Led Ampul Kullanılmalıdır?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Led ampuller diğer ampullere göre çok daha uzun ömürlüdür. Aynı zamanda bu ürünler parlaklık ayarlamaya müsaade eden yapıya sahip olmalarından dolayı dimmer yani parlaklık ayarlama anahtarı ile her ortamda istenilen ışık etkisini rahatlıkla yaratabilir. A+ ve A++ enerji sınıfına sahip LED ampuller ile elektrik faturalarında büyük tasarruflar sağlanabilmektedir. Daha dola ve sıcak renkte ışıklar veren LED ampuller gözü yormazlar ve ortamdaki nesnelerin rahatlıkla seçilebilmesini kolaylaştırırlar.

Aydınlatmada Rengin ve Armatürün Önemi Nedir?

2017 aydınlatma fikirleri dâhilinde aydınlatma armatürleri seçilirken, armatürün kullanılacağı alanlar iyi tespit edilmelidir. Salon, mutfak, oturma odası gibi alanlarda tepeden aydınlatma yapan ve ışığı tavanın her yerine yayan armatürleri ya da avizelerin seçimine özen gösterilmeli, çünkü bu tip ortamlarda ışık tavandan tabana doğru yayılmalı ve her yere eşit miktarda aydınlatma sağlanmalıdır. Yatak odası gibi fazla ışığa gerek uyulmayan yerlerde ise renkli ampul kullanılabilir. Son araştırmalara göre mavi rengin insan üzerinde huzur, sonsuzluk ve özgürlük hissi uyandırdığı ortaya çıkarılmıştır. Yatak odalarında buna dikkat edilebilir. Koridorlarda yine ışığın geçişini çok fazla etkilemeyen beyaz ışıklı ampuller ya da parlaklık ayarlanabilir ampuller kullanılabilir. Gece vakitlerinde koridorda ki aydınlatma gece lambası gibi kullanılabilir. Banyo, tuvalet gibi ıslak zeminlerde ampullerin sıvı ve nem temasından korunmasını sağlayan etanj armatürler kullanılırsa bu alandaki aydınlatma gereçleri uzun zaman verimli olarak çalışabilirler.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bir önceki yazımız olan Koçtaş Avize Modelleri başlıklı makalemizde avize, avize modelleri ve koçtaş avize hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

2017 Lambader Modelleri

Your ads will be inserted here byEasy Plugin for AdSense.Please go to the plugin admin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12