Anasayfa » Mobilya » 2017 Ranza Modelleri

2017 Ranza Modelleri

Çocuklar ranzaları sever, ama tehlikeli olabilirler. Bu yüzden dikkatli seçim yapılmalıdır. Üst ranza çocuğu düşebilir ve alt ranza çocuğu üst ranza çökerse yaralanabilir. Bu riskleri kabul ederseniz ve yine ranza yataklarını takmaya karar verirseniz, çocuğunuzu güvende tutmak için en iyi ranzayı seçmelisiniz. En üst katta 6 yaşından küçük bir çocuğun uyumasına izin vermemelidir. 6 yaşın altındaki bir çocuğun güvenli bir şekilde tırmanması veya düşmesini engellemek için koordinasyona sahip değildir. Duvarlar 2 taraflıdır. Bu sadece yatakları desteklemeye yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda bir çocuğun yataktan düşebileceği olası 4 kenardan 2’sini ortadan kaldırır.

Ranza Modelleri Hakkında

Çok çeşitli ranza modelleri bulunuyor. Hemen her renkte bulma mümkün. Aynı zamanda çok yönlü mobilya haline gelebilen ranzalar da seçebilirsiniz. Üstteki yatağın çerçevenin içine tam olarak oturduğundan ve kenarın üzerine binemediğinden emin olmak gerekir. Üst ranza merdiveni portatif takılabilir şekildedir. Çocuğunuz merdiveni görebilmek için bir gece lambası yerleştirin. Üst ranzada, korkuluk ile ranza tarafı arasında 3½ inçten daha geniş olmayan bir korkuluk takın. Şilte vücudunun ağırlığıyla bastırıldığında çocuğunuzun korkuluk altına girmesini sağlamayın. Yatağın doğrudan altında ve her iki ucunda yerine sabitlenmiş teller veya çıtalar tarafından desteklendiğinden emin olun. Yatak çerçevesi ya da güvenliksiz kaburgalar tarafından kaldırılan bir şilte, alt ranza düşebilir. Yatakları ikiz yataklardan ayırırsanız, tüm dübelleri ve konektörleri çıkarmalısınız Çocukların düşmesini önlemek ve yapıyı zayıflatmaktan kaçınmak için, çocukların ranzada atlamasına veya kaba saklamasına izin vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Ranza Modelleri İstikbal başlıklı makalemizde İstikbal, ranza ve Ranza modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*