Salon Dekorasyonu Önerileri

Günümüzde gelişen ve değişen estetik ve modern eşyalar hepimizin dikkatini çekmekte. İnsanlar artık düz bir koltuk sade renkler görünümü çok keskin çizgide eşyalar yerine daha estetik farklı renklerde modern çizgide eşyalar tercih etmekte.

Evimizde salon dekorasyonu çok önemlidir. Salonumuz misafirlerimizi ağırladığımız bizlerin zevklerini yansıtan odalardır. Bunun için sizlere salon dekorasyonu önerileri sunacağız. Dikkat etmemiz gereken belli başlı konular mevcut.

siyah-salon-dekorasyonu

Odamızın duvar rengi, odamızın büyüklüğü, odadaki pencerelerin konumu, iyi ışık alıp almaması gibi konular önemli. Alacağımız eşyaları bu konulara dikkat ederek seçmeliyiz. Büyük koltuk, kanepe, orta sehpa gibi ürünler satıldığı mağazalarda geniş alanlarda olduğu için gözümüze küçük görünebilir aldığımızda da evimize sığmayabilir.

Mutlaka odamıza göre hangi büyüklükte bir eşya alacağımızı önceden belirlememiz gerekmektedir. Alacağımız eşyaların renkleride odamızın duvar rengi ile uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde gözlerimizi yorabilir fazla renk karışıklığı. Kullanacağımız halı ve perde de çok önemli. Önce her noktayı aklımızda tasarlayıp alışverişe o şekilde başlanmalıdır.

Salonumuz uygunsa günümüzde daha çok köşe takımları pufuyla birlikte modern çizgiyi yansıtmakta. İstediğimiz her ölçüde ve renkte takımlar bulmak mümkün. Açık renkler de tercih edersek odamızı daha geniş gösterebilir.

Fon perde ve düz hatlı tüller de salonumuzun olmazsa olmazı. Halı tercihi ise eskinin aksine çok büyük ve kalın olmayan halılar tercih edilmeli. Mutlaka koltuklarımıza uyacak bir orta sehpa alınmalı. Büyük parçaları tamamladıktan sonra duvarlarımıza aksesuar bakma zamanı geldi demektir.

taş-salon-dekorasyonu

Salonumuzun olmazsa olmazı büyük gösterişli bir duvar saati. Büyük ve zevkinizi yansıtacak kanvas tablolar kullanarak duvarlarımızı renklendirmeliyiz. Televizyonumuz içinde çok şık ve çeşitte TV üniteleri mevcut, duvarımıza uygun bir TV ünitesi almalıyız.

Duvarlarımıza veya sadece bir duvara zevkimizi yansıtacak duvar kâğıdı ilede şık bir görünüm verebiliriz. Misafirlerimize ikramlar yapabilmek içinde zigon sehpalar; genelde metal ayaklı ve parlak lake malzemeden olanlar tercih edilmeli.

Herşey netleştiyse geriye alışverişe başlamak kaldı. Alışverişlerinizi birçok mobilya mağazasından, büyük yapı marketlerden (çok estetik ürünler oluyor), veya internet üzerinden güvenilir onlarca siteden gerçekleştirebilirsiniz. İyi alışverişler dileriz bizden aldığınız önerilerle dekore ettiğiniz salonunuzda güle güle oturmanız dileğimizle.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Son Yenilikler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Evcil Hayvanınız İçin Hasır Ev Modelleri

Evde beslenen kedi, köpek hatta kuşlar için hasır ev ve yatak modelleri bulunuyor. Hasır evler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*